Iniön osavuosiasukkaat ry

Yhdistyksen uudet toimihenkilöt valittu

Yhdistyksen vuosikokous pidettii 12.7. Heimgårdissa. Läsna oli 16 jäsentä. Heidi Paatero valittiin uudestaan puheenjohtajaksi. Arja Piispa valittiin uudeksi hallituksen jäseneksi. Hans Mecklin valittiin uudestaan hallitksen varsinaiseksi jäseneksi ja Anitta Pentinmikko varajäsenseksi.

Kokouksen jälkeen suoritettiin kävelyretki Söderbyssä. Oppaina toimivat Viking Eklund ja Jalle Lindroth. Ilma oli upea ja osallistujat pitivät kävelyretkeä antoisana.

Hallitus kokoontui 14.7. ja valitsi Elisabeth Dahlan varapuheenjohtajaksi sekä Hans Mecklinin sihteeriksi. Hallituksen ulkopuolelta valittiin Ralf Nyman IT-vastaavaksi sekä Pirjo Heinonen rahastonhoitajaksi ja kirjanpitäjäksi.

Kokousten pöytäkirjat ovat kotisivulla.
Yhdistys => Kokousmuistiot.