Iniön osavuosiasukkaat ry

Jäsenkirje/maaliskuu 2011

                                      

Hyvä jäsen

Aurinko on jo ruvennut näyttämään merkkejä tulevasta keväästä ja kesästä. Hallitus on talven aikana suunnitellut muutamia projekteja.

Toukokuussa tullaan Norrbyn ja Keistiön kauppojen yhteyteen pystyttämään ilmoitustaulut, joilla yhdistys informoi ajankohtaisista tapahtumista. Myös muut iniöläiset yhdistykset voivat hyödyntää ilmoitustauluja. Toivomme, että sekä osavuosiasukkaat kuten myös vakituiset asukkaat saavat näin helposti tietoa Iniössä järjestettävistä tilaisuuksista.

Norrbyn satamaprojekti on alkamassa. Kaupungin ja maanomistajien kauppa toteutunee nyt keväällä, minkä jälkeen suunnittelu lähtee käyntiin. Kaupunki on suhtautunut myönteisesti yhteistyöhön yhdistyksemme kanssa. Itse rakentaminen alkaa aikaisintaan vuonna 2012. Aloitteestamme kaupunki on luvannut korjaamaan nykyisiä laiturirakenteita vähentääkseen tapaturmariskiä mm. veneestä nousemisen yhteydessä. Yhdistyksen jäsenille tullaan järjestämään tilaisuus, missä on mahdollisuus esittää ajatuksiaan ja keskustella satamaprojektista sekä pohtia sitä, miten projekti vaikuttaa Norrbyn lahteen.

Yhdistyksemme on aloittanut yhteistyö Korpo Sea Jazzin kanssa. Merkitse jo nyt almanakkaasi päivämäärä 29. heinäkuuta, jolloin Niklas Winterin ja Severi Pyysalon duo soittaa Iniön kirkossa kitaraa ja vibrafonia.

Vuoden 2010 vuosimaksu on 10 euroa perheen/mökin ensimmäisestä jäsenestä ja 1 euro perhejäseniltä Mitä enemmän meillä on jäseniä, sitä enemmän meillä on vaikutusvaltaa. Tilinumeromme on Nordea 227018-120724. Ole ystävällinen ja maksa jäsenmaksusi ennen 31. maaliskuuta. Mainitse maksulomakkeeseen oma nimesi ja perheenjäsenten nimet.

Yhdistyksemme osoite on www.iniö.nu tai www.inio.nu. Molemmat toimivat.

Toivomme hienoa kevättä ja kesää.

Hallitus