Iniön osavuosiasukkaat ry

Jäsenkirje 31.3.2020

Viime vuonna yhdistyksemme 30-vuotisjuhlanäyttely Aikamme Iniössä oli suuri menestys. Näyttelyssä kävi runsaat 400 henkilöä. Saimme myös useita uusia jäseniä. Toivotamme heidät lämpimästi tervetulleiksi joukkoomme.

Tällä hetkellä koronavirus rajoittaa elämää ja arkea monella tavalla – emmekä vielä tiedä miten kauan sitä tulee jatkumaan. Siitä huolimatta on syytä katsoa eteenpäin. Tässä lyhyt tiedote yhdistyksemme suunnitelmista sekä tiedot jäsenmaksusta 2020.

Tarkoituksena on pitää vuosikokous 15.7.2020 Bodgårdenissa Norrbyssä. Tutustumme samalla Plokimuseoon ja Jäätiemuseoon. Suunnitelmissa on myös opastettu kierros Iniön kirkkomaalla 8.7. sekä retki Keistöön ja saaren sisäjärvelle 21.7.

Lehtemme INIÖiten ilmestyy kesäkuun alussa. Toivottavasti voimme silloin kertoa miten asiat ovat kesää ajatellen. Lehti lähetetään perheen ensimmäisen jäsenen vakituiseen postiosoitteeseen. Mahdolliset osoitteen muutokset tai toivomukset lehden lähettämisestä toiseen osoitteeseen voi lähettää sähköpostissa inio.nu@gmail.com.

Tiedotamme ajankohtaisista asioista niille, jotka ovat antaneet sähköpostiosoitteensa. Lisätietoja Info-tauluilla Norrbyssä, Jumon kylärannassa ja Keistiössä.

Katso myös www.facebook.com/IniöDeltidsboende ja kotisivumme www.ino.nu.

Jonakin päivänä on jälleen kesä….

                                                                 Hallitus 31 maaliskuuta 2020